Ładowanie iPhone nie działa - iphonefix.pl

Smartfony marki Apple to niezwykle skomplikowane i rozbudowane technologicznie urządzenia mobilne. Posiadają dziesiątki podzespołów, z których każdy odpowiada za inną funkcję. Jednym z nich jest zlokalizowany na płycie głównej iPhone’a układ U2-IC, odpowiadający za zarządzanie całym zasilaniem w telefonie oraz za ładowanie. Niestety, jest jednym z tych elementów naszych komórek, które są najbardziej podatne na uszkodzenia. Dlaczego? Wszystkiego dowiesz się za chwilę

Uszkodzenia gniazda ładowania iPhone – skąd się biorą?

Od pewnego czasu zauważyłeś problemy z jego działaniem? Niektóre z objawów to szybkie rozładowywanie baterii? A może występują problemy z działaniem gniazda lightning? Inne objawy mogące wskazywać na usterkę to również zawieszająca się na „jabłku” sekwencja uruchamiania urządzenia.

Naprawimy Twojego iPhone Apple oczywiście w każdej wersji

Układ ładowania, czyli U2-IC to skomplikowany element iPhone’a, na którym spoczywa wiele funkcji. Odkąd firma Apple wprowadziła szybkie ładowanie telefonów, zwane Lightning – odpowiada on za całe zarządzanie wydatkiem energetycznym i obsługę ładowania telefonu. Jak na swoje rozmiary jest zatem bardzo silnym i wydajnym elementem, bez którego iPhone nie może poprawnie działać. Niestety jednak, w przeciwieństwie do zdecydowanej większości podzespołów w telefonach marki Apple, jest on tym, który „kontaktuje” się ze światem zewnętrznym poprzez gniazdo wejścia ładowarki.

iPhone 5 układ ładowania ic 1608a1
Układ zasilania ładowania IC 1612A1 iphone 8 plus X
Ładowanie iPhone nie działa - iphonefix.pl

I w tym miejscu właśnie zaczynają się prawie wszystkie problemy z modułem U2-IC w iPhone. Gniazdo ładowania używane jest praktycznie codziennie. Baterie stosowane obecnie w urządzeniach mobilnych są co prawda dość wytrzymałe jak na swoje niewielkie gabaryty, jednak wciąż wymagają częstego podłączania do sieci elektrycznej. I mimo że możemy bardzo dbać o swój telefon, mogą przydarzyć nam się podczas ładowania na przykład:
- zsunięcie się telefonu z miejsca, gdzie jest ładowany,
- upadek, gdy ładowarka jest podłączona,
- rozmaite wykrzywianie kabla w gnieździe poprzez użytkowanie telefonu w czasie ładowania,
- złe ułożenie telefonu (z wygiętą z wtyczką ładowarki w stosunku do gniazda).
Wszystkie powyższe sytuacje powtarzane wielokrotnie mogą sprawić, iż poprzez mikroruchy gniazda ładowania moduł ulegnie awarii. Istnieją również inne przyczyny, takie jak mechaniczne mikrowygięcia płyty głównej czy dostawanie się drobin wilgoci do urządzenia, mimo jego wodoszczelności. Niestety urządzenia tak skomplikowane technologicznie narażone są na wiele czynników mogących je uszkadzać.

Nie działa ładowanie w iphone – diagnoza problemu

W iPhoneFix proces diagnozy większości usterek przebiega bardzo podobnie. W związku z tym, że cechuje nas niezwykła dbałość o samo urządzenie oraz o satysfakcję klienta – bardzo skrupulatnie przeprowadzamy ten proces. Na początku, kiedy do ręki dostajemy Twojego iPhone'a, przystępujemy do sprawdzenia działania telefonu, oczywiście o ile jest to możliwe. Następnie urządzenie zostaje rozkręcone i poddane wieloetapowemu procesowi sprawdzania przepływów elektrycznych w modułach urządzenia. Po zdiagnozowaniu problemu z modułem U2-IC kontaktujemy się z Tobą i informujemy, że konieczna będzie jego wymiana. Ustalamy zależny od modelu koszt takiej usługi i przystępujemy do pracy. Tak, to takie proste! Musisz wiedzieć, że nasze usługi są wykonywane przy użyciu jedynie oryginalnych części zamiennych. Serwis pogwarancyjny telefonu Apple (iPhone) u nas równoważny jest z oddaniem telefonu do autoryzowanego przedstawiciela producenta. Należy jednak zawsze pamiętać o tym, że nasz punkt zajmuje się jedynie naprawami telefonów z jabłuszkiem, a nie ich sprzedażą. Co to dla Ciebie oznacza? Że cena naprawy będzie po prostu znacznie niższa. Ceny w serwisach producenta są zaporowo wysokie, ponieważ mają skłonić Cię do porzucenia nieopłacalnej dla nich myśli o naprawie telefonu po okresie gwarancji i de facto zmusić Cię lub bardzo mocno nakłaniać do zakupu najnowszego, oczywiście najdroższego modelu. Nie u nas – my naprawimy Twój telefon
szybko, sprawnie i sterylnie, aby do urządzenia nie dostały się żadne zanieczyszczenia. Otrzymasz urządzenie gotowe do dalszego użytkowania – z naprawionym gniazdem ładowania. Wiesz już jak wygląda proces naprawy ładowania w Twoim iPhonie. Miej na uwadze, że jeżeli nie jesteś ze Szczecina, oferujemy Ci naprawę wysyłkową – dostarcz nam urządzenie, a my odeślemy je naprawione do paczkomatu lub do domu, w zależności od Twoich preferencji. Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami!

Jeśli szukasz serwisu Apple to zdecydowanie najlepiej trafiłeś!

Nasz serwis znajduje się w Szczecinie przy ul. Andrzeja Małkowskiego 3 – odwiedź nas osobiście lub wyślij swój telefon do wysyłkowego serwisu napraw iPhoneFix!

iPhoneFix to serwis urządzeń firmy Apple. Wykonujemy naprawy iPhone, MacBook, iPad, iMac. Używamy oryginalnych części i pracujemy w sterylnych warunkach. Naprawimy dla Ciebie:
- Wymiana baterii macbook air.
- Zbita szybka iphone lub uszkodzony ekran.
- Wymiana baterii iPhone.
- Wymiana plecków tylnej klapki.
- Zalany iphone.
- Naprawa kodeku audio IC.
- Face id nie działa.
- Wymiana pamięci NAND.
- Usterka modułu Wi-Fi.
- Brak sieci w iphone.
- Iphone nie działa dotyk.

serwis apple szczecin

Nie zwlekaj – jeżeli Twój iPhone lub inne urządzenie firmy Apple wymaga naprawy lub wymiany jakiejś części, nasz serwis Ci pomoże. Nasz zespół specjalistów zdiagnozuje, naprawi i dokona przeglądu Twojego urządzenia, dzięki czemu będzie ono pracować długo i poprawnie. Na wykonane naprawy udzielamy gwarancji. Korzystamy jedynie z oryginalnych części.
Skontaktuj się z nami!
Telefon: 792867291

Dane kontaktowe

Lokalizacja serwisu