Iphone 13, iPhone 13 PRO i iPhone 13 PRO MAX
Przez Damian Zawadzki / Poradniki / 0 komentarze/y

Od wielu już lat telefon Apple iPhone to pierwszy wybór dla osób wymagających. Odpowiada przede wszystkim na potrzeby klientów ceniących sobie stabilny system operacyjny iOS, lubiących korzystać ze zintegrowanych funkcji środowiska urządzeń opartych o sprzęty Apple; chcących, aby ich urządzenie było wyjątkowo schludnie zaprojektowane oraz po prostu – wytrzymałe. Mało kto jednak wie, że telefony Apple iPhone mają wiele, czasem głęboko ukrytych funkcji, dzięki którym ułatwiają nam życie, w tym jakże skomplikowanym, nierzadko właśnie przez technologię, świecie.

Apple iPhone 13 i Apple iPhone 13 PRO – nowe funkcje smartfonów

Telefony Apple iPhone 13 i Apple 13 Pro pojawiły się na rynku pod koniec 2021 roku i – jak zwykle już zresztą – przyciągnęły uwagę wszystkich maniaków nowinek technologicznych na całym świecie. Firma Apple zdążyła nas już bowiem przyzwyczaić, że oferowane przez nią urządzenia to sprzęty najwyższej jakości, trzeba nawet rzec – przewodzące w wyścigu technologicznych zbrojeń między liderami w branży TECH, biorąc pod uwagę nie tylko lokalne rynki, ale również gospodarkę całego naszego globu. W każdej serii wprowadzanych na rynek smartfonów, poza liftingiem wizualnym odpowiadającym bieżącym trendom, firma Apple wprowadza również zmiany techniczne w swoich telefonach iPhone które mają wpływ na użytkowanie ich, a co za tym idzie na funkcjonowanie, w oparciu o te urządzenia, wielu dziesiątek milionów użytkowników końcowych. Poniżej przedstawiamy wam listę nowych funkcji, które posiadają Apple iPhone 13 oraz iPhone 13 PRO i PRO MAX.

ukryte funkcje apple iphone 13 pro max

Jednoczesne użycie dwóch kart eSIM w iPhone

Standard eSIM – co to takiego? Jest to wirtualna karta SIM, oznacza to, że w tym standardzie nie jest potrzebne posiadanie fizycznej karty, która umieszczona jest w telefonie – jeżeli operator umożliwia stworzenie dla Twojego abonamentu eSIM, czyli profilu eSIM, nie musisz więcej martwić się o wkładanie miniaturowych prostokątów do swojego iPhone'a. Wgrywasz dane otrzymane od operatora do telefonu i gotowe – możesz dzwonić, wysyłać SMSy i używać internetu tak, jakbyś miał kartę z czipem. Firma Apple wdrożyła jednoczesne używanie karty fizycznej oraz eSIM od modelu 11, jednak w wersji pojedynczej. Teraz, dzięki nowemu rozwiązaniu możesz korzystać z dwóch kart eSIM, co zmienia standard z Dual SIM na Dual eSIM. Może nie wydaje się to bardzo istotne, ale pomyśl co było jeszcze kilka lat temu? Przekładanie karty, uszkadzanie jej, zgubienie, odzyskiwanie – teraz wszystkie te problemy znikają. Świetna sprawa.

Nagrywanie filmów wideo w Dolby Vision

Producenci rozmaitych smartfonów dostępnych na rynku technologicznym prześcigają się w tym, kto umożliwi robiemie większych zdjęć lub nagrywanie filmów w najlepszym standardzie. Firma Apple od lat jest również w tej dziedzinie liderem, wyznaczając trendy dla urządzeń innych producentów. Na przykład w smartfonie Apple iPhone 12 umożliwiła użytkownikom nagrywanie filmów w jakości 4K (3840 × 2160 pikseli) w 30 klatkach na sekundę. W Apple iPhone 13 oraz iPhone 13 PRO czy iPhone 13 PRO MAX wprowadzono możliwość nagrywania filmów w jakości Dolby Vision, czyli rozdzielczości 4k (3840 × 2160 pikseli), ale w 60 klatkach na sekundę. Co to oznacza? Dosłowne podwojenie ilości pojedynczych „zdjęć” składających się na wyświetlany film. Dzięki takiej ilości informacji wizualnej jesteśmy w stanie edytować plik wideo tworząc niebywałe i wcześniej niewyobrażalne dla kamer w telefonie efekty przyśpieszeń lub bardzo zwolnionego tempa, przebiegów dynamicznych i tak dalej – w skrócie – w tym niewielkim urządzeniu mamy funkcje niemal profesjonalnej kamery filmowej. Niesamowite!

apple i phone 13 pro nowe funkcje

Efekt Cinematic Video w iPhone 13 i iPhone 13 PRO i PRO MAX

Jak już wiemy, iPhone potrafi kręcić filmy w bardzo zadowalającej jakości pod względem rozdzielczości oraz klatek na sekundę (fps). Kolejną nową funkcjonalnością dostępną w wersjach serii 13 jest możliwość kręcenia filmów z wykorzystaniem efektu Cinematic Video – czyli zwiększonej głębi obrazu, pozwalającej symulować obrazy kinowe, czyli skupiać ostrość na filmowanym obiekcie, jakoby oddalając tło, Oddziela to obraz tworząc wrażenie oglądania kinowego filmu (stąd nazwa samego trybu efektu). Funkcja ta dostępna jest w jakości Full HD, ale bądźmy optymistami – w tym tempie rozwoju technologii, w serii 14 możemy spodziewać się już przynajmniej rozdzielczości 4K!

Tryb nocny obiektywu Phone 13 PRO i iPhone 13 PRO MAX

Firma Apple, idąc za trendami technologicznymi, powiększyła zasobność funkcji teleobiektywu w wersjach PRO i PRO MAX o tryb nocny. Zwiększa ona czułość na tyle znacząco, że telefony te mogą zapisywać obrazy przy nawet niewielkim źródle światła, w niemal bezstratnej jakości. Ogromną rolę odgrywa tu sztuczna inteligencja, bowiem, mimo że fizycznie sam obiektyw nie jest w stanie przy zmniejszonym oświetleniu pozyskać wystarczającej ilości informacji wizualnej do utworzenia obrazu bez tak zwanego ziarna, jednak procesor przy użyciu nowoczesnej technologii „dopisuje” brakujące informacje, a nasze zdjęcia wyglądają nieskazitelnie. Pro? Na MAXa!

Apple PRORES czyli PRO ROZDZIELCZOŚĆ w iPhone serii 13

Apple ProRes jest to bardzo wysokiej jakości format służący kompresji danych wizualnych opracowany przez firmę Apple. Format ten używany jest w postprodukcji wideo i mogący obsłużyć nawet rozdzielczość 8K (o szerokości około 8000 pixeli!!!). Jest to następca Apple Intermediate Codec. Co to oznacza dla nas? Niesamowicie potężny format, dzięki któremu jakość edytowanych materiałów wideo w naszym smartfonie będzie tak dobra, że będzie można wyświetlać je nawet na telebimach. To naprawdę COŚ.

iphone 13 pro nagrywanie filmów wideo w dolby vision

Zdjęcia makro w iPhone serii 13

Kolejną z bardzo profesjonalnych funkcji telefonów Apple iPhone 13, iPhone 13 PRO i iPhone 13 PRO MAX jest dodatkowy czujnik aparatu fotograficznego z szefoką przysłoną f/1,8 z obsługą potężnego autofokusa z minimalną odległością od fotografowanego obiektu w doskonałej ostrości od 20 mm. Dzięki temu możemy wykonywać zdjęcia obiektów znajdujących się niezmiernie blisko obiektywu, z ultraszerokim kątem.

Różne procesory w zależności od modelu iPhone z serii 13.

Procesor A15 w wersji iPhone 13 oraz iPhone 13 Mini posiada 4 rdzenia w procesorze graficznym, zapewnia on około 30% wzrost wydajności. Wersja iPhone 13 PRO wyposażona jest jednak z 5- rdzeniowy procesor który oznacza już 50% wzrost wydajności pracy. Dużo? Dużo!

Dłuższa żywotność baterii w iPhone serii 13 względem iPhone 12.

Podczas konferencji prasowej, na której prezes Apple przedstawiał wersję 13, dużo mówiono o dłuższej żywotności baterii w wersjach iPhone 13 i iPhone 13 Mini (działanie telefonu o 1,5 godziny dłużej niż w wersji iPhone 12 oraz iPhone 13 PRO i iPhone 13 PRO MAX (2,5 godziny dłuższe niż w poprzedniej serii). Jest tu jednak cecha, która działa nieco na minus jeśli chodzi o urządzenia serii 13 – dłuższe działanie baterii okupione jest nieco zwiększoną grubością telefonu oraz jego większą wagą. Nie można jednak mówić tu o jakiejś wielkiej różnicy, urządzenia nadal można uznać za kompaktowe, nie czepiajmy się szczegółów.

Naprawa telefonów iPhone w Szczecinie w iPhoneFix

Mamy nadzieję, że powyższe szczegóły pomogą Ci w wyborze smartfona na miarę swoich potrzeb. Pamiętaj, że w iPhoneFix zajmujemy się kompleksowo pogwarancyjnym serwisem telefonów iPhone oraz innych sprzętów marki Apple INC. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy wykonać dla Ciebie następujące usługi:

LISTA USŁUG
Naprawa iPhone w Szczecinie lub zdalnie – odwiedź nasz serwis w centrum miasta (Aleja Wojska Polskiego w Szczecinie) lub wyślij nam swój telefon. Po wykonanej naprawie odbierzesz go w salonie lub wyślemy go do Ciebie do domu, pracy lub gdziekolwiek indziej przebywasz lub skierujemy paczkę do najbliższego paczkomatu lub punktu odbioru przesyłek. Wiele lat doświadczenia i sami zadowoleni klienci nie mogą się mylić – iPhoneFix to najwyższa jakość i dbałość i urządzenia i zadowolenie klientów. Zapraszamy!

#iPhoneFix #Szczecin #serwis #Apple #iPhone #iPhone13 #iPhone11 #iPhone12 #iPhoneX #smartfon #technologia #TECH #naprawa #artykuł

Jeśli szukasz serwisu Apple to zdecydowanie najlepiej trafiłeś!

Nasz serwis znajduje się w Szczecinie przy ul. Księcia Bogusława X 12 – odwiedź nas osobiście lub wyślij swój telefon do wysyłkowego serwisu napraw iPhoneFix!

iPhoneFix to serwis urządzeń firmy Apple. Wykonujemy naprawy iPhone, MacBook, iPad, iMac. Używamy oryginalnych części i pracujemy w sterylnych warunkach. Naprawimy dla Ciebie:
- Wymiana baterii macbook air.
- Zbita szybka iphone lub uszkodzony ekran.
- Zalany iphone.
- Naprawa kodeku audio IC.
- Naprawa Face id gdy nie działa.
- Wymiana pamięci NAND.
- Usterka modułu Wi-Fi.
- Brak sieci w iphone.
- Iphone nie działa dotyk.

serwis apple szczecin

Reasumując – jeżeli Twój iPhone lub inne urządzenie Apple wymaga naprawy, z pewnością nasz serwis Ci pomoże. Jeszcze bardziej nasz zespół zdiagnozuje, naprawi i dokona przeglądu Twojego urządzenia. Przede wszystkim będzie ono pracować długo i poprawnie. Bez wątpienia na wykonane naprawy udzielamy gwarancji. Oczywiście korzystamy jedynie z oryginalnych części.
Skontaktuj się z nami 792867291.

Dane kontaktowe

Lokalizacja serwisu