Jak zadbać o nowo kupiony iPhone 13
Przez Damian Zawadzki / Poradniki / 0 komentarze/y

Każdy z nas kiedy kupuje nowy telefon chce, żeby służył mu on jak najdłużej bez zbędnych problemów i awarii. Pod kątem działania systemu i aplikacji oraz pod kątem fizycznych cech urządzenia można zdecydowanie wspomóc długie i sprawne funkcjonowanie swojego Apple iPhone 13. Jak to zrobić? Przede wszystkim proponujemy zacząć od przeczytania tego artykułu – wszystkiego co potrzebujesz dowiesz się poniżej!

Uszkodzenia iPhone 13 – co zrobić, aby Cię nie spotkały?

Powszechnie wiadomo, że ze smartfonem należy obchodzić się z pełną ostrożnością. Mimo, że dostępne na rynku urządzenia wyposażone są w rozmaite funkcje i systemy, mające sprawić, że telefon będzie bardziej wytrzymały – należy wciąż jednak pamiętać, że jest to bardzo skomplikowane technologicznie nagromadzenie podzespołów, łączeń, nadajników, odbiorników, ekranu, mechanizmu dotykowego, mikrofonów, głośników i tak dalej. Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, ale specjaliści z firmy iPhoneFix przez wiele lat pracy z telefonami Apple iPhone zdążyli przekonać się i na wylot poznać, jak złożonym mechanizmem one są. Wyobraź sobie teraz, że tak wiele połączonych ze sobą elementów, aby działać prawidłowo, musi wciąż, stale spełniać swoje funkcje. Niemal bez chwili wytchnienia. A my – bo przecież każdy z nas to robi, rzucamy urządzenie na stół, czy łóżko, z którego może spaść, upuszczamy je, używamy w toalecie lub wannie narażając na zgubne działanie wilgoci, rzadko myjemy przeznaczonymi do tego środkami, zapominamy o regularnym ładowaniu i przestrzeganiu instrukcji przedłużających żywotność baterii i generalnie - „życie” naszego iPhone nie jest z nami łatwe.

W iPhoneFix zajmujemy się naprawami fizycznych uszkodzeń telefonów Apple iPhone, takimi jak:
- Zalanie lub utopienie telefonu
- Zepsute gniazdo ładowania telefonu iPhone
- Zbita szybka lub rozbity ekran iphone
- Zepsuty dotyk w telefonie
- i wiele, wiele innych usterek
Znamy zatem problemy użytkowników smartfonów iPhone od podszewki i wiemy co zrobić, żeby nasze telefony były bardziej bezpieczne i służyły nam dłużej.

zainwestuj w dobre szkło hartowane do iphone

1. Zainwestuj w dobre szkło hartowane do iPhone

Prawdopodobnie wiesz, że ekran Twojego telefonu to bardzo czuła i krucha jego część. Służy ona jednocześnie do wyświetlania oraz do sterowania Twoim urządzeniem. Oznacza to, że jest Twoim centrum dowodzenia, bez którego iPhone jest bezużyteczny. Aby najlepiej zabezpieczyć swój telefon przed mechanicznymi uszkodzeniami wyświetlacza, powinieneś – najlepiej jako pierwsza rzecz po dokonaniu zakupu – bezzwłocznie zaopatrzyć się w wysokiej jakości szkło hartowane, które będzie wystawione na tak zwany pierwszy ogień – to na nim skupią się wszelkie kontakty z kluczami w kieszeni, piaskiem, wodą, kantami mebli i czymkolwiek, co zagraża szybce. Dobrej jakości szkło hartowane będzie niezwykle skuteczną barierą, dzięki której Twój wyświetlacz pozostanie cały. Ponadto należy wiedzieć, że szkła hartowane wysokiej jakości są praktycznie niemożliwe do zbicia przy wszystkich codziennych czynnościach – nie powinny zatem pękać, a nawet się rysować. W przeciwieństwie do ekranu Twojego telefonu pozostawionego bez takiej ochrony. Bardzo dobrze zastanów się przed zakupem i wybierz mądrze. W popularnych sklepach internetowych aż roi się od handlarzy chińskimi plastikowymi „szkłami”, które na pozór zdają się być ochroną naszych wyświetlaczy, jednak de facto nie służą niczemu poza wyciągnięciem od nas tych 15 czy 20 złotych. Ceny dobrych szkieł hartowanych do iPhone zaczynają się w okolicach 70 złotych – ważne są odpowiednie certyfikaty, dzięki którym masz pewność, że były one testowane i spełniają wszelkie nałożone przez instytucję testującą wymogi, dzięki którym mogą szczycić się mianem niezniszczalnych. Kupujcie też w zaufanych sklepach, które wystawią odpowiednią fakturę lub paragon, dzięki którym w przypadku gdy coś się przydarzy będziecie mieli „podkładkę” prawną do reklamacji. Dmuchajcie na zimne!

2. Etui do iPhone – czyli jak chronić swój telefon w sytuacjach losowych?

Tutaj, podobnie jak w przypadku szkieł hartowanych, wybór jest przeogromny i nawet mając pewne pojęcie o technologii – można się pogubić. Generalnie, jeśli wymyślisz sobie, jak Twój iPhone 13 lub innej serii miałby wyglądać w etui – znajdziesz je w internecie. Producenci wymyślili już chyba wszystkie możliwe opakowania na komórki – z ulubionymi kreskówkami, symbolami, w każdym możliwym kolorze, przeźroczyste, otwierane jak książeczka, pancerne, moro, brokatowe i dosłownie KAŻDY wzór jaki jesteś w stanie sobie wyobrazić – znajdziesz w sieci lub kupisz na zamówienie. Jednak ten artykuł ma mówić o bezpieczeństwie, zatem na tym się teraz skupmy. Na świecie jest cała masa dostępnych tworzyw, z których wykonywane są etui ochronne na telefony komórkowe. I również w tym przypadku, są mercedesy i są trabanty. Chiny czy Tajwan to państwa, w których produkcja rzeczy z tworzyw sztucznych nie zatrzymuje się ani w dzień ani w nocy, a zatem popularne sklepy jak Shopee, Alibaba, czy Allegro pełne są taniego badziewia, które może wygląda atrakcyjnie, jednak jakość ochrony, jaką reprezentują można przyrównać do owinięcia Twojego smartfona kartką papieru i utrzymywania, że to go chroni. Nie jest tak i większość tanich, dostępnych w śmiesznych wzorach etui to po prostu kolorowe śmieci, które krótko po zużyciu wylądują w śmieciach na wysypisku lub co gorsza na dnie oceanu, gdzie przez tysiące lat rozkładając się powoli będzie zatruwać nasze środowisko. Każdy z nas ma wpływ na naszą planetę – warto o tym pamiętać również w tak prozaicznej sprawie jak zakup etui na iPhone! Jeżeli popyt na tanie, kolorowe i bezużyteczne sprzęty i akcesoria spadnie producenci będą wycofywać się z ich produkcji. Dążm do tego, aby nasz świat stawał się coraz lepszy. Poza wymienionymi wyżej, na rynku można znaleźć również firmy, które stosują jedynie produkty z recyclingu i takie, których ślad węglowy jest znikomy. Z najwyższą dbałością o środowisko naturalne produkują praktycznie niezniszczalne etui, dzięki którym Twój iPhone będzie bezpieczny i odporny na wszelkie wstrząsy, upadki czy zarysowania obudowy. Nie będziemy reklamować tu konkretnych marek, jednak zwróćcie uwagę na ceny i certyfikaty. W sytuacji, kiedy płacicię za telefon kilka dobrych tysięcy złotych, nawet kilkaset złotych za porządną ochronę urządzenia nie powinno być zaskakującym wydatkiem – mając na szali z jednej strony na przykład upadek telefonu i zniszczenie obiektywów aparatu fotograficznego, a z drugiej strony pełne bezpieczeństwo wybór jest najzwyczajniej – prosty. Ponadto, że Twój telefon będzie odporny i bezpieczny, te certyfikowane marki produkujące etui również dbają o wygląd i nowoczesne oprzyrządowanie jak kółko na palec czy wszelkie inne dodatki. Nie zawiedziesz się – gwarantujemy.

Ubezpiecz swój iPhone i nie bój się kradzieży i zniszczenia!

Przezorny zawsze ubezpieczony – takie słowa to nie tylko pusty truizm, ale ważna rada dla każdego, kto chce niewielkim kosztem mieć spokojną głowę. W przypadku telefonów komórkowych zasięgnęliśmy języka w jednej z firm porównujących oferty różnych ubezpieczycieli i poznaliśmy możliwe opcje:

- Ubezpieczenie telefonu u producenta podczas zakupu (jednak niestety, nie da się tak ubezpieczyć urządzeń kupowanych z drugiej ręki,
- Ubezpieczenia telefonu wraz z mieniem firmy (jeżeli mamy polisę firmową i telefon kupujemy jako jej mienie),
- Ubezpieczenie telefonu wraz z mieszkaniem / domem.

Dobry agent ubezpieczeniowy na pewno doradzi Ci jaki sposób ubezpieczenia będzie dla Ciebie najlepszy.

ubezpiecz swój iphone i nie bój się kradzieży i zniszczenia

W iPhoneFix lubimy wypuszczać klienta ze sprawnym urządzeniem i zadowoleniem wypisanym na twarzy. Nasz blog doradczy ma na celu dokładne poinformowanie naszych klientów o nowinkach technicznych, ciekawostkach oraz wszystkim co istotne i związane ze sprzętami firmy Apple. Zapraszamy do czytania naszych artykułów, a jeżeli Twój iPhone lub iMac sprawia kłopoty – zapraszamy do iPhoneFix, czyli zdecydowanie najlepszego serwisu pogwarancyjnego w tej części Polski!

#iphone #imac #szczecin #bezpieczeństwo #ochrona #ubezpieczenie #upadek #uszkodzenie #zalanie #zbitaszybka

Jeśli szukasz serwisu Apple to zdecydowanie najlepiej trafiłeś!

Nasz serwis znajduje się w Szczecinie przy ul. Andrzeja Małkowskiego 3 – odwiedź nas osobiście lub wyślij swój telefon do wysyłkowego serwisu napraw iPhoneFix!

iPhoneFix to serwis urządzeń firmy Apple. Wykonujemy naprawy iPhone, MacBook, iPad, iMac. Używamy oryginalnych części i pracujemy w sterylnych warunkach. Naprawimy dla Ciebie:
- Wymiana baterii macbook air,
- Zbita szybka iphone lub uszkodzony ekran,
- Zalany iphone,
- Naprawa kodeku audio IC,
- Co zrobić jak Face id nie działa,
- Wymiana pamięci NAND,
- Usterka modułu Wi-Fi,
- Brak sieci w iphone,
- Iphone nie działa dotyk.

serwis apple szczecin

Nie zwlekaj – jeżeli Twój iPhone lub inne urządzenie firmy Apple wymaga naprawy lub wymiany jakiejś części, nasz serwis Ci pomoże. Nasz zespół specjalistów zdiagnozuje, naprawi i dokona przeglądu Twojego urządzenia, dzięki czemu będzie ono pracować długo i poprawnie. Na wykonane naprawy udzielamy gwarancji. Korzystamy jedynie z oryginalnych części.
Skontaktuj się z nami!
Telefon: 792867291

Dane kontaktowe

Lokalizacja serwisu