Naprawa kodeku Audio IC w iPhone

Problem z dyktafonem w iphone? Rozmówca odbiera głuchy telefon? Bardzo możliwe, że potrzebna będzie naprawa kodeku Audio IC w twoim iPhone.

Kodek Audio IC w iphone – dlaczego przestał działać?

Iphone to skomplikowane urządzenie. Jak każdy smartfon, nie służy już tylko do dzwonienia, ale służy nam już niemal jak mały kieszonkowy komputer. Im więcej w każdym takim urządzeniu funkcjonalności oraz aplikacji, tym więcej rozmaitych chipów i innych podzespołów umożliwiających te stale rosnącą liczbę działań. Już parę dobrych lat temu, w iphone 6 Plus istniał pewien problem sprzętowy polegający na tym, że na skutek mikrowygięć płyty głównej telefonu, rozłączały się niektóre czipy odpowiadające za funkcjonowanie dotyku ekranu i przestawał on działać poprawnie. Wielu serwisantów zachodziło w głowę dlaczego się tak dzieje, zastanawiano się czy problem leży w etapie programowania, czy jest sprzętowy. Rozłączające się czipy napsuły sporo krwi producentom smartfona z nadgryzionym jabłkiem, jednak tak jak w przypadku kodeku Audio IC w nowszych urządzeniach, udało się znaleźć przyczynę i od tej pory serwisanci wykonywać mogą naprawy tych problemów. Naprawa kodeku Audio IC w iPhone wymaga przede wszystkim sprawnej diagnozy urządzenia w serwisie. W iPhoneFix specjaliści przeprowadzają wieloetapowy test telefonu, który dokładnie obrazuje skalę problemu sprzętowego mogącego wpływać na zaburzenia jego funkcjonowania. A w jaki sposób sam/a możesz dowiedzieć się co dzieje się z Twoim iphone? Przeczytaj następny rozdział!

iphone 7 płyta główna naprawa kodek audio ic
naprawa kodeku audio ic, serwis apple szczecin

Nie działa kodek Audio IC w iphone – objawy

Istnieją pewne objawy, które mogą powiadomić Cię o tym, że nie działa kodek Audio IC. Należą do nich głównie:
- Urządzenie bardzo długo się uruchamia (na ekranie logo wyświetla się nawet do kilku minut),
- Aplikacja „Dyktafon” nie działa poprawnie (nie można dodać notatki głosowej),
- Podczas rozmowy ikonka trybu głośnomówiącego jest wyświetlana na szaro (oznaka braku dostępu),
- Przycisk home daje informację zwrotną podczas naciśnięcia. Ekran natomiast wyświetla tylko „logo jabłka”, a uczestnik rozmowy telefonicznej nie jest w stanie Cię usłyszeć,
- Aplikacja Siri nie rozpoznaje Twoich komend głosowych,
- Komputer rozpoznaje Twoje urządzenie, natomiast telefon zawiesza się na logo Apple,
- Nie działa mikrofon w Twoim urządzeniu.
Każda z tych usterek może pojawić się pojedynczo lub wraz z innymi, w zależności od stopnia uszkodzenia ścieżek na płycie głównej telefonu. Specjaliści iPhoneFix mają ogromne doświadczenie w dokonywaniu analizy tego problemu i wyłapią wszystkie możliwe błędy, aby następnie przystąpić do sprawnej i niedrogiej naprawy.

układ BGA kodek audio iPhone 7 7 Plus IC 338s00105

Naprawa kodeku Audio IC w iPhone w Szczecinie lub zdalnie

Po zdiagnozowaniu problemu nasi specjaliści przystąpią do naprawy Twojego iPhone. Poprawne jej wykonanie polega na teście i następnej naprawie połączeń między układem scalonym o nazwie U3101, a płytą główną smartphone'a. Nie zanudzając was technicznymi szczegółami – chodzi o ponowne połączenie zerwanych przy wyginaniu się płyty głównej połączeń.

Pracownicy iPhoneFix korzystają jedynie z oryginalnych części i pracują w niemal sterylnych warunkach, co pozwala na uniknięcie wszelkich zabrudzeń podzespołów w urządzeniu. Na wykonaną naprawę otrzymasz pisemną gwarancję na okres pół roku – tak bardzo pewni swoich napraw jesteśmy, co potwierdzają doskonałe opinie o naszym serwisie wśród zadowolonych klientów.

W iPhoneFix wykonujemy rozmaite prace serwisowe, których listę znajdziesz tutaj: Oferta iPhoneFix.

Zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem oraz na naszego BLOGa.

Jeśli szukasz serwisu Apple to zdecydowanie najlepiej trafiłeś!

Nasz serwis znajduje się w Szczecinie przy ul. Andrzeja Małkowskiego 3 – odwiedź nas osobiście lub wyślij swój telefon do wysyłkowego serwisu napraw iPhoneFix!

iPhoneFix to serwis urządzeń firmy Apple. Wykonujemy naprawy iPhone, MacBook, iPad, iMac. Używamy oryginalnych części i pracujemy w sterylnych warunkach. Naprawimy dla Ciebie:
- Wymiana baterii macbook air.
- Zbita szybka iphone lub uszkodzony ekran.
- Zalany iphone.
- Wymiana baterii iPhone.
- Wymiana plecków tylnej klapki.
- Naprawa kodeku audio IC.
- Face id nie działa.
- Wymiana pamięci NAND.
- Usterka modułu Wi-Fi.
- Brak sieci w iphone.
- Iphone nie działa dotyk.

serwis apple szczecin

Nie zwlekaj – jeżeli Twój iPhone lub inne urządzenie firmy Apple wymaga naprawy lub wymiany jakiejś części, nasz serwis Ci pomoże. Nasz zespół specjalistów zdiagnozuje, naprawi i dokona przeglądu Twojego urządzenia, dzięki czemu będzie ono pracować długo i poprawnie. Na wykonane naprawy udzielamy gwarancji. Korzystamy jedynie z oryginalnych części.
Skontaktuj się z nami!
Telefon: 792867291

Dane kontaktowe

Lokalizacja serwisu