wymiana dysku hdd na ssd przez serwis apple szczecin iphonefix

Technologia dysków SSD czyli Solid State Drive przez wiele lat ewoluowała i obecnie ten typ pamięci flash (pamięci tzw. nieulotnej). Gwarantuje użytkownikom szybki dostęp do danych jeszcze bardziej niskie zużycie prądu. Istotnie ogólną oraz znacznie szybszą pracę urządzenia w stosunku do dysków HDD. Dowiedz się jak wymiana dysku w iMac na SSD może wpłynąć na użytkowanie twojego urządzenia!

Wymiana dysku na SSD w iMac - dlaczego wymieniać?

Komputery iMac to urządzenia bez wątpienia bardzo stabilne. O całej masie zalet - potwierdzi to chyba każda osoba, która przesiadła się na ich użytkowanie z innych sprzętów typu PC. Ich zdecydowane zalety to na pewno bardzo, ale to bardzo stabilne działanie. Fantastycznie rozwinięte i obsługiwane oprogramowanie. Możliwości techniczne znacznie przewyższające inne komputery oraz prędkość przetwarzania danych. Należy jednak pamiętać, że w ostatnim dziesięcioleciu rozwój technologiczny pamięci komputerowych był na tyle ogromny i szybki, że stosowane w wielu urządzeniach dyski HDD zaczęły ustępować prędkością swego działania miejsca znacznie szybszym dyskom SSD. Co zatem zrobić, jeśli w moim urządzeniu typu iMac fabrycznie zamontowano dysk HDD, a sprzęt nie jest już objęty gwarancją producenta? Przede wszystkim, należy zdecydować, czy taka zmiana sprzętowa jest nam na pewno potrzebna. Poniżej znajdziesz powody, dla których na pewno warto zainwestować w dysk SSD:
- szybsze włączanie się Twojego komputera (często w czasie DOSŁOWNIE kilkunastu sekund),
- większa odporność na uszkodzenia mechaniczne dysku w stosunku do dysków typu HDD (ważne, kiedy urządzenie narażone jest na nawet małe wstrząsy czy upadek),
- znacznie cichsza praca komputera,
- brak ruchomych części w dysku (istotne, ponieważ im mniej ruchomych części tym mniejsza podatność na rozmaite uszkodzenia mechaniczne sprzętu),
- wydłużenie czasu pracy na pojedynczym ładowaniu (dysk SSD zużywa o wiele mniej energii elektrycznej od tradycyjnych dysków HDD).

Każdy z powyższych argumentów jest istotny, co sprawia, że całe rzesze użytkowników iMac decydują się na wymianę dysku na SSD. Ewidentnie, lista powodów jest długa, a Twój komputer po tej zmianie zyska tak na prawdę całkowicie nowe życie, a Ty ułatwisz sobie i swoim bliskim pracę, rozrywkę lub po prostu codzienne życie.

zamiana dysku twardego na ssd w komputerach imac

Wymiana dysku na SSD w iMac - jakie urządzenie może go potrzebować?

Firma Apple w większości komputerów sprzedawanych po roku 2017 umieszcza już fabrycznie dyski SSD, jednak nie zawsze. Wersje nieco tańsze mogą wciąż mieć montowane dyski HDD. Również urządzenia kilkuletnie, mają prawdopodobnie montowane fabrycznie dyski HDD. Co jest całkowicie zrozumiałe biorąc pod uwagę ówczesne popularne technologie. Oznacza to zatem, że znaczącą zmianę w działaniu swojego komputera odczujesz przy wymianie dysku SSD z HDD, przede wszystkim w modelach komputerów:
- MacBook Pro 13’, 15’ i 17’ z 2012 oraz starsze,
- MacBook 2010 oraz starsze,
- iMac 2017 oraz starsze,
- Mac mini 2014 oraz starsze,
- Mac Pro 2012 oraz starsze.
Jeżeli posiadasz któreś z wymienionych powyżej urządzeń. Możesz być pewien, że po zastąpieniu jego dysku dyskiem SSD. Dasz mu zupełnie nowe możliwości oraz znacząco przyspieszysz jego pracę. Zrób lifting swojego MAC’a w iPhoneFix - nie pożałujesz swojej decyzji!

montaż dysku ssd w komputerach domowych apple imac

Jak przebiega wymiana dysku na SSD w iPhoneFix?

W iPhoneFix masz możliwość osobistego dostarczenia sprzętu do naszego serwisu lub przesłania go kurierem. Po wykonaniu prac odbierzesz sprzęt w salonie lub wyślemy go do Ciebie wybraną formą przesyłki - kurierem lub do paczkomatu InPost - wybór należy do Ciebie. Nasz serwis to przede wszystkim wysoka jakość obsługi oraz wyspecjalizowany sprzęt. Dzięki wielu inwestycjom sprzętowym możemy śmiało pochwalić się, że sprzęty, na których prowadzone są nasze prace, traktowane są na zupełnie równym poziomie z oficjalnymi serwisami gwarancyjnymi. Przeprowadzimy pełną i dokładną diagnostykę Twojego urządzenia, oczyścimy go z drobinek kurzu i pyłków, wymienimy dysk na SSD (korzystamy tylko z oryginalnych części zamiennych, a na wykonane usługi dostajesz gwarancję serwisową), a następnie sprawdzamy, czy twoje urządzenie działa poprawnie w wieloetapowym teście jakości iPhoneFix. Nasi klienci wyrażają największe zadowolenie z faktu przeprowadzenia napraw sprzętów firmy Apple właśnie w naszym serwisie. Przekonaj się o tym i Ty.

A jeśli jesteś zainteresowany innymi naszymi usługami - sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić!

A co zrobić ze starym dyskiem HDD?

Masz kilka dostępnych opcji. Jedną z nich jest wykorzystanie miejsca na praktycznie nieużywane dziś napędy CD i umieszczenie tam dysku, jednocześnie rozwijając pojemność pamięci Twojego komputera o całą nową powierzchnię dysku SSD. Dzięki temu możesz używać jednocześnie obu napędów. Innym rozwiązaniem jest może być umieszczenie dysku HDD w specjalnej obudowie i używanie go jako zewnętrznego backupu swoich danych, przy użyciu programu Time Machine.

Jedna i druga opcja dają Twojemu staremu dyskowi nowe, bardziej funkcjonalne życie.

Zapraszamy - wymiana dysku w iMac na SSD z iPhoneFix to czysta przyjemność!

Jeśli szukasz serwisu Apple to zdecydowanie najlepiej trafiłeś!

Nasz serwis znajduje się w Szczecinie przy ul. Andrzeja Małkowskiego 3 – odwiedź nas osobiście lub wyślij swój telefon do wysyłkowego serwisu napraw iPhoneFix!

iPhoneFix to serwis urządzeń firmy Apple. Wykonujemy naprawy iPhone, MacBook, iPad, iMac. Używamy oryginalnych części i pracujemy w sterylnych warunkach. Naprawimy dla Ciebie:
- Wymiana baterii Macbook air.
- Zbita szybka Iphone lub uszkodzony ekran.
- Wymiana baterii iPhone.
- Wymiana plecków tylnej klapki.
- Serwis po zalaniu Iphone.
- Naprawa kodeku audio IC.
- Face id nie działa - naprawa czujnika.
- Wymiana pamięci NAND.
- Usterka modułu Wi-Fi.
- Brak sieci w iphone.
- Iphone nie działa dotyk.

serwis apple szczecin

Nie zwlekaj – jeżeli Twój iPhone lub inne urządzenie firmy Apple wymaga naprawy lub wymiany jakiejś części, nasz serwis Ci pomoże. Nasz zespół specjalistów zdiagnozuje, naprawi i dokona przeglądu Twojego urządzenia, dzięki czemu będzie ono pracować długo i poprawnie. Na wykonane naprawy udzielamy gwarancji. Korzystamy jedynie z oryginalnych części.
Skontaktuj się z nami!
Telefon: 792867291

Dane kontaktowe

Lokalizacja serwisu