zdjęcie aplikacji dyktafon w iphone
Przez Damian Zawadzki / serwis iphone szczecin / 0 komentarze/y

Krótki przewodnik dotyczący rozwiązywania problemów z mikrofonem iPhone’a.

Mogłeś spotkać się z sytuacją, w której mikrofon Twojego telefonu nie działa. Tylko z powodu tego jednego nieprawidłowo działającego elementu napotykasz wiele problemów (na przykład głos jest rozmyty lub twój rozmówca ciebie nie słyszy).

Ważne jest, aby poznać przyczynę przed przystąpieniem do rozwiązania problemu. Przyczyn nieprawidłowego działania mikrofonu jest wiele. Istnieje możliwość, że jest to związane z Bluetooth, przestarzałym systemem iOS lub jakąkolwiek inną aplikacją, która może zakłócać lub ograniczać normalne działanie mikrofonu.

Oto kilka sposobów rozwiązywania problemów, aby zaradzić temu problemowi:

 1. Uruchom ponownie iPhone’a: ponowne uruchomienie urządzenia wiele razy rozwiązuje dużo usterek i rozwiązuje problem z mikrofonem.
 1. Sprawdź, czy nie ma zablokowanych otworów na mikrofon: we wszystkich iPhone’ach są co najmniej 3 mikrofony. Sprawdź każdy z nich (dół, przód i tył), aby upewnić się, że nie są zablokowane ani zasłonięte w żaden sposób.
 1. Zdejmij osłonę ekranu lub etui: Często zdarza się, że nie zakrywają one żadnego mikrofonu, ale przeszkadzają w funkcjonowaniu.
nagrywanie dyktafonem w iphone ze sprawnym mikrofonem
 1. Odłącz akcesoria (jeśli są podłączone): Czasami akcesoria podłączone do telefonu mogą powodować usterki. Usunięcie ich może więc rozwiązać problem z mikrofonem.
 1. Wypróbuj nowy zestaw słuchawkowy: Ogólnie rzecz biorąc, wadliwy i gorszej jakości sprzęt jest przyczyną nieprawidłowego działania mikrofonu. Wypróbuj więc nowy zestaw słuchawkowy i sprawdź, czy to rozwiązuje problem.
 1. Ponowne uruchamianie aplikacji: Jeśli mikrofon nie działa w żadnej określonej aplikacji (takiej jak WhatsApp, Messenger i Skype), po prostu spróbuj ponownie uruchomić te konkretne aplikacje.
 1. Zezwalanie dostępu mikrofonu do aplikacji: Jeśli aplikacje wymagają dostępu do mikrofonu, upewnij się, że zezwoliłeś na to żądanie pozwolenia. Aby udzielić pozwolenia, przejdź do ustawień iPhone’a, wybierz aplikacje, aby wyświetlić ustawienia tej aplikacji, i włącz przycisk Mikrofon.
 1. Zaktualizuj iOS: nieaktualne oprogramowanie może również blokować normalne działanie urządzenia. W takim przypadku aktualizacja systemu iOS może pomóc w rozwiązaniu problemu. Więc jeśli chcesz sprawdzić, czy twój iOS jest aktualny, czy nie, przejdź do ustawień iPhone’a, a następnie przejdź do Ogólne.
 1. Testowanie mikrofonów: Testowanie mikrofonów jeden po drugim pozwala upewnić się, który mikrofon stwarza problem.

Mikrofony dolne:

   1. Kliknij aplikację Notatki głosowe na ekranie głównym iPhone’a.
   2. Wybierz ikonę Nagraj, aby móc nagrać swój głos.
   3. Zatrzymaj proces nagrywania.
   4. Odtwórz, a jeśli usłyszysz czysty głos, to mikrofon działa poprawnie.

Mikrofony przednie:

   1. Kliknij kamerę.
   2. Wybierz opcję Wideo i naciśnij Nagraj.
   3. Zatrzymaj nagrywanie i odtwórz.
   4. Jeśli dźwięk jest czysty, przedni mikrofon radzi sobie dobrze.

Mikrofony tylne:

   1. Kliknij kamerę.
   2. Wybierz opcję wideo i naciśnij nagraj z tylnej kamery.
   3. Zatrzymaj nagrywanie i odtwórz.
   4. Jeśli głos jest wyraźny, tylny mikrofon radzi sobie dobrze.

Jeśli szukasz serwisu Apple to zdecydowanie najlepiej trafiłeś!

Nasz serwis znajduje się w Szczecinie przy ul. Andrzeja Małkowskiego 3 – odwiedź nas osobiście lub wyślij swój telefon do wysyłkowego serwisu napraw iPhoneFix!

iPhoneFix to serwis urządzeń firmy Apple. Wykonujemy naprawy iPhone, MacBook, iPad, iMac. Używamy oryginalnych części i pracujemy w sterylnych warunkach. Naprawimy dla Ciebie:
- Wymiana baterii macbook air,
- Zbita szybka iphone lub uszkodzony ekran,
- Zalany iphone,
- Naprawa kodeku audio IC,
- Face id nie działa,
- Wymiana pamięci NAND,
- Usterka modułu Wi-Fi,
- Brak sieci w iphone,
- Iphone nie działa dotyk.

serwis apple szczecin

Nie zwlekaj – jeżeli Twój iPhone lub inne urządzenie firmy Apple wymaga naprawy lub wymiany jakiejś części, nasz serwis Ci pomoże. Nasz zespół specjalistów zdiagnozuje, naprawi i dokona przeglądu Twojego urządzenia, dzięki czemu będzie ono pracować długo i poprawnie. Na wykonane naprawy udzielamy gwarancji. Korzystamy jedynie z oryginalnych części.
Skontaktuj się z nami!
Telefon: 792867291

Dane kontaktowe

Lokalizacja serwisu