wymiana ekranu w iphone 13 bez utraty dostępu do Face ID
Przez Damian Zawadzki / serwis iphone szczecin / 0 komentarze/y

Kilka dni temu pisaliśmy Wam o odkryciu. Chodziło o wymianę ekranu w smartfonach z serii iPhone. Jej wykonanie poza autoryzowanym serwisem wiązało się z utratą funkcji Face ID. Teraz dowiedzieliśmy się, że Apple ma zamiar coś z tym zrobić.

W skrócie, winowajcą problemów okazał się maleńki chip, który podczas wymiany wyświetlacza musi zostać przeniesiony z oryginalnego ekranu na nowy. Nie stanowi to żadnego problemu dla autoryzowanych serwisów, posiadających stosowne oprogramowanie, które może sprawić, że iPhone zaakceptuje nowy ekran za pomocą kilku kliknięć. Inaczej sprawa się ma z serwisami nieautoryzowanymi.

Mikrokontroler wyświetlacza iPhone 13
Face ID w iPhonie 13 przestaje działać po wymianie ekranu

Po pojawieniu się tej informacji, zaczęto się zastanawiać, czy to celowe działanie ze strony Apple, by zmusić klientów do korzystania tylko z autoryzowanych, o wiele droższych, usług. Nieprzeniesienia mikrokontrolera wiąże się bowiem z utratą istotnej funkcji – Face ID. Oczywiście w nieautoryzowanym serwisie w teorii dałoby się również to zrobić, jednak konieczny byłby do tego wysoce specjalistyczny sprzęt.

Chwilę trzeba było poczekać na odpowiedź Apple, jednak jak donosi The Verge, firma zdecydowała się na wydanie stosownej aktualizacji. Dzięki niej nie trzeba będzie przenosić mikrokontrolera. To dobra wiadomość, zarówno dla posiadaczy iPhone’ów , jak i serwisantów. W końcu wymiana ekranu jest jedną z najczęstszych napraw w smartfonach. Na razie nie wiemy jeszcze, kiedy Apple wyda aktualizację, bo żadna data nie została ogłoszona.

Jeśli szukasz serwisu Apple to zdecydowanie najlepiej trafiłeś!

Nasz serwis znajduje się w Szczecinie przy ul. Księcia Bogusława X 12 – odwiedź nas osobiście lub wyślij swój telefon do wysyłkowego serwisu napraw iPhoneFix!

iPhoneFix to serwis urządzeń firmy Apple. Wykonujemy naprawy iPhone, MacBook, iPad, iMac. Używamy oryginalnych części i pracujemy w sterylnych warunkach. Naprawimy dla Ciebie:
- Wymiana baterii macbook air,
- Zbita szybka iphone lub uszkodzony ekran,
- Zalany iphone,
- Naprawa kodeku audio IC,
- Face id nie działa,
- Wymiana pamięci NAND,
- Usterka modułu Wi-Fi,
- Brak sieci w iphone,
- Iphone nie działa dotyk.

serwis apple szczecin

Nie zwlekaj – jeżeli Twój iPhone lub inne urządzenie firmy Apple wymaga naprawy lub wymiany jakiejś części, nasz serwis Ci pomoże. Nasz zespół specjalistów zdiagnozuje, naprawi i dokona przeglądu Twojego urządzenia, dzięki czemu będzie ono pracować długo i poprawnie. Na wykonane naprawy udzielamy gwarancji. Korzystamy jedynie z oryginalnych części.
Skontaktuj się z nami!
Telefon: 792867291

Dane kontaktowe

Lokalizacja serwisu